mehrar
04 اسفند 1401 - 16:46

مسکو: سوخو-۲۵ را ساقط کردیم؛ حداقل ۲۱۰ اوکراینی کشته شدند

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه (امروز) اعلام کرد طی درگیری‌های شبانه روز گذشته بیش از ۲۱۰ نظامی اوکراینی در دونتسک کشته شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روسیه از ساقط کردن یک فرونده جنگنده سوخوی اوکراین در «خرسون» و تلفات ۲۱۰ نفری کی‌یف طی درگیری‌ها در دونتسک خبر داد.

منابع رسانه‌ای از مسکو پایتخت روسیه خبر دادند، وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه (امروز) توضیحاتی درباره درگیری‌های در محورهای مختلف نبرد با ارتش اوکراین ارائه داد.

به گزارش راشاتودی، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که طی درگیری‌های ۲۴ ساعت اخیر در محور دونتسک تعداد ۲۱۰ نظامی اوکراینی کشته شدند.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، نیروهای ارتش روسیه همچنین موفق شدند یک فروند جنگنده سوخودی ارتش اوکراین را در «خرسون» ساقط کند.

۶ خودروی جنگی زرهی، چهار خودرو، یک سامانه راکت انداز چندگانه «گراد» و چندین توپخانه (آمریکایی) «هویتزر» به همراه یک انبار مهمات ارتش اوکراین در دونتسک منهدم شد.

وزارت دفاع روسیه درباره سقوط سوخوی این کشور در «بلگورود» هم اظهارنظر کرد و خبر داد که خلبان این جنگنده در راه بازگشت از عملیات موفق جنگی خود، دچار سانحه شد و جانش را از دست داد.

این وزارتخانه همچنین خبر داد، ارتش روسیه یک جنگنده سوخو-۲۵ ارتش اوکراین را در خرسون هدف قرار داد و ساقط کرد.

اطلاع رسانی تازه وزارت دفاع روسیه درباره درگیری‌های میدانی در شرایطی انجام شده که کی‌یف در آستانه اولین سالگرد جنگ اوکراین، طی روزهای اخیر شاهد سفر مقام‌های ارشد کشورهای غربی شامل جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا بوده است.

پایان پیام/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1052859