mehrar
14 آذر 1401 - 19:09

شهرداری شیراز به زیرساخت دولت هوشمند متصل شد

رئیس کمیته هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز، از اتصال شهرداری شیراز به سامانه یکپارچه دولت هوشمند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، مهدی نصیری با اعلام این خبر گفت: با اتصال این سامانه، شهرداری شیراز بخشی از خدماتی را که نیاز به استعلام از دستگاه‌های خدمات‌رسان دیگر دارد، برقرار کرده  و فعالیت‌هایی از قبیل درخواست‌های مجوز برای صدور پروانه را به صورت خودکار انجام می­‌دهد.

وی با اشاره به اولین گام در اتصال شهرداری به زیرساخت دولت هوشمند گفت: شهروندان طبق سنوات گذشته جهت اخذ مجوز مربوط به اطلاعات ثبت احوال، نیاز به مراجعه حضوری به شهرداری دارند که پس از این اتفاق، صرفاٌ با شماره تماس به نام مالک می توانند احرار هویت خود را انجام دهند و از اتلاف وقت و سفرهای درون شهری جلوگیری شود.

نصیری افزود: علاوه بر آن می‌توانند از خدمات حوزه شهرداری الکترونیک به راحتی بهره‌مند شوند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر شیراز گفت: این گام اول خدمات است و امیدواریم که با اتصال سایر سازمان‌های مهم‌تر و حساس‌تر مانند سازمان ثبت اسناد کشور این یکپارچگی، گستردگی بیشتری داشته باشد و شهروندان، زمان کمتری را برای درخواست‌های خود منتظر بمانند.

وی بیان کرد: کلان شهر شیراز در کنار 5 شهر دیگر در کشور به این سامانه متصل شده‌اند و این امر مهم، نوید بخش آن خواهد بود که در آینده علاوه بر یکپارچگی و ایجاد شفافیت بیشتر در شهرداری، زمان انجام درخواست‌های شهروندان نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 898722