mehrar
13 آذر 1401 - 20:49

تاکید استاندار مرکزی بر حمایت و مشارکت تمام دستگاه‌ها با شورای استاندارد + تصویر

استاندار مرکزی گفت: دستگاه‌های اجرایی موظف به پیگیری تحقق رشد اقتصادی در استان مرکزی هستند.

به‌ گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، فرزاد مخلص‌الائمه عصر امروز در شورای استاندارد استان مرکزی، اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد یکی از مهم‌ترین و شاید ارشد دستگاه‌های تنزیل‌گر روابط مختلف بین دستگاه‌های اقتصادی با عوامل بالادستی است و همه دستگاه‌ها خود را موظف می‌دانند که در راستای موفقیت و پیشبرد برنامه‌های استاندارد تلاش کنند.

وی افزود: دولت سیزدهم در ابتدای دوره ماموریت خود، نخست مقابله با بیماری کرونا را دنبال کرد حتی امروز برخی از کشورها به واسطه این بیماری همچنان تلفات دارند در حالی که در کشور ما این بیماری فراموش شده است حتی با بیماری فصلی هم روبه‌رو نیستیم که این به جهت تلاش گسترده مجموعه شرکت‌های دانش بنیان و دانشمندان کشور و همراهی گسترده مردم و تلاش مدافعان حوزه سلامت است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: اولویت اصلی دولت در سال جدید بحث رشد اقتصادی است  که در افزایش رشد اقتصادی عوامل مختلفی نقش آفرینی دارد که یکی ار آن بهره‌وری و استاندارد است به طوری که می‌تواند یک درصد در افزایش رشد اقتصادی تاثیر گذارد، ما به عنوان کارگزاران دولت برای پیگیری ترغیب رشد اقتصادی باید به این موضوع به شکل جدی توجه داشته باشیم و همه حوزه‌ها باید در مسیر توسعه امر استاندارد گام بردارند.

مخلص‌الائمه تصریح کرد: در 43 سال گذشته تا قبل از دولت سیزدهم شورای استاندارد تنها دوجلسه برگزار شد در حالی که در یک سال فعالیت دولت سیزدهم نیز دو جلسه شورای استاندارد برگزار شده است که این نشان از توجه دولت سیزدهم به شورای عالی استاندارد است،بسیاری از شوراهای عالی بالغ بر 10 سال جلسات مهم خود را برگزار نکرده‌اند و نتیجه آن را در این مدت مشاهده می‌کنیم.

وی ادامه داد: در دولت جهادی و انقلابی کار شبانه روزی و فعالیت بدون تعطیلی دنبال می‌شود به طوری که حتی در روزهای آخر هفته تعطیلی وجود نداشته است، چرا که این یک ضرورت است و بعد از یک دوره طولانی تعطیلی، کار جهادی و پرشتاب برای رسیدن به شرایط مناسب نیاز است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: ما به نهاد جدید دولت به بحث استاندارد امیدوار هستیم و امید است مبحث آلودگی هوا نیز در این خصوص پیگیری شود تا همه مردم بتوانند هوای پاک تنفس کنند.

مخلص‌الائمه خاطرنشان کرد: امید است ظرفیت‌های استان مرکزی با توجه به مقوله استاندارد برای بهره‌مندی شتاب بگیرد و مسیر پیشرفت و آبادانی استان با کار شایسته و استاندارد دنبال شود.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 897235